GET IN TOUCH

LET'S CREATE SOMETHING TOGETHER!
Pracownia architektoniczna Gornik Architects została założona w 2009 roku przez Mateusza i Magdalenę Górnik. Studio zrzesza doświadczonych architektów oraz inżynierów branżowych, realizując kompleksowe projekty budynków mieszkaniowych, domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, budynków biurowych, hoteli, obiektów użyteczności publicznej oraz architektury przemysłowej.
Pracownia architektoniczna jest częścią grupy GF Projekt centrum inżynierii przemysłowej. Doświadczenie zdobyte w profesjonalnych biurach architektonicznych na terenie Polski, Włoch, Irlandii oraz Szkocji pozwoliło wypracować różne techniki projektowania, oraz wykształcić kreatywne i nowatorskie podejście do architektury. Jesteśmy członkiem Izby Architektów Polskich oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach i Wrocławiu.

Filozofia
Od początku naszej przygody z architekturą towarzyszy nam zamysł, że możemy kształtować przestrzeń i realnie wpływać na odbiór otoczenia. Wieloletnia praktyka w zawodzie i 10 lat pod własnym szyldem Górnik Architects utwierdziło nas w przekonaniu, iż projektujemy by łamać stereotypy jednocześnie zachowując i szanując wypracowane przez pokolenia wartości i lokalny charakter. Wpisujemy nasze realizacje w kontekst regionu jednocześnie wychodząc poza ramy przewidywalności, dodając projektowanym budynkom indywidualny styl, zostawiając przestrzeń na ewoluowanie formy bryły i aranżacji wnętrz. Wierzymy, że domy, tak jak i ich właściciele, muszą się zmieniać, bo transformacja oznacza życie.

Projektując często napotykamy ograniczenia a mierząc się z nimi wypracowujemy kompromisy i innowacyjne rozwiązania. Jako projektanci dążymy do prostoty, starannie dobierając narzędzia i sposoby osiągnięcia celów.
Nagrody
Nagroda w 37 cyklu World Architecture Awards za projekt Larch House
Nagoda 40 under 40 dla Mateusza Górnika
III miejsce w X edycji Konkursu im. Stanisława Witkiewicza na Najlepszą Architekturę Małopolski za Dom w Bochni
Nominacja do nagrody Polska Architektura XXL 2019 w kategorii wnętrze publiczne- Biuro
Architektów w Sosnowcu
Wnętrze Roku 2019- Biuro w Sosnowcu- nagroda SARP
WA//Architectural Award- Dom w Chruszczobrodzie – nagroda główna w XXIV cyklu
Architektura roku 2016 // nominacja w kategorii dom jednorodzinny
WA//Architectural Award- Dom w Zawierciu – nagroda główna w XIV cyklu
Willa Karola Stryji w Wiśle- konkurs na przebudowę – 1 miejsce
Energooszczędny dom dostępny- konkurs Muratora – wyróżnienie
Energooszczędny dom dostępny- konkurs Muratora – nagroda specjalna firmy Fakro
Ogólnopolski konkurs architektoniczny- ”Twój dom dialog z tradycją” – 2 miejsce
Łazienka w hotelu ***** – Ogólnopolski konkurs CERSANIT – 2 miejsce
Łazienkowe meble kobiece – Ogólnopolski konkurs CERSANIT – 1 miejsce
Mateusz Górnik
Od 2009 roku prowadzi autorską pracownię architektoniczną Górnik Architects, jest współzałożycielem i wiceprezesem grupy projektowej GF Projekt — Centrum Inżynierii Przemysłowej. Absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej 2005 ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Zarządzanie projektami. Architekt SARP — w 2009 sekretarz zarządu, od 2009 roku członek DOIA — uprawnienia zawodowe. W latach 2003 - 2005 odbywał staż zawodowy w renomowanych włoskich biurach Grattarolla Associate & Partners, Sidercad oraz D'Appolonia w Genovie. Przez ponad 4 lata praca jako asystent głównego architekta dla biura inżynieryjnego Jacobs Engineering Group w Irlandii przy projektach kompleksów farmaceutycznych dla: Pfizer, Elli Lilly, Amgen, Janssen, Schwarz Pharma, GlaxoSmithKline, Merc. W roku 2006 udział/ przy projekcie wykonawczym Portu Lotniczego w Cork w Irlandii. W latach 2010 - 2012 pracował jako projektant w biurze CH2M Hill w Krakowie oraz Glasgow w Szkocji, brat udział w projektach dla IBM Nano technology, WSK Rzeszow, Avon Garwolin oraz P&G.
Magdalena Górnik
Architekt grupy projektowej GF Projekt Centrum Inżynierii Przemysłowej w Sosnowcu, Od 2009 roku prowadzi autorską pracownię architektoniczną Górnik Architects. Absolwentka Regent Academy of London na wydziale architektury wnętrz, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, na kierunku Stosunków Międzynarodowych oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, wydziału Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych na kierunku Architektura i Urbanistyka. W ramach grupy projektowej GF Projekt realizowała projekty dla Tauron Cieplo, Tameh Polska, Arcelor Mittal oraz sieci hipermarketów Auchan. Realizuje projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze w Polsce, Irlandii oraz we Włoszech.

Biuro w Sosnowcu | 41-208 Sosnowiec, ul.Wojska Polskiego 8 | Park Naukowo-Technologiczny - SPNT
e-mail: mateusz@gornikarch.pl
tel.+48 883 977 044

Biuro w Warszawie | 03-736 Warszawa, Plac Konesera 6/1 |  Warszawa Google Campus
e-mail: magdalena@gornikarch.pl
tel.+48 518 299 223