Bochnia wnętrze

Wnętrza stodoły w Bochni, przestronne, nie ograniczane zbytnio ściankami działowymi, z licznymi przeszkleniami, otwierają się na otaczający krajobraz. Juz od wejścia, umiejscowionego w szklanym łączniku mamy kontakt z zewnętrzem.

Do salonu z częściowo otwartą kuchnią, prowadzi długi korytarz, kończący się dwukondygnacyjnym przeszkleniem z widokiem na Beskid Wyspowy. Niweluje to poczucie odizolowania i zaprasza pejzaże do środka.

Każdej z brył wyznaczono inne zadnie. Jedna pełni funkcję mieszkalną, druga mieści garaż i domek letni z miejscem na letnią kuchnię i kącik wypoczynkowy.

Na parterze budynku mieszkalnego zlokalizowano pracownię, garderobę, pokój gościnny, kuchnię, jadalnię, salon i pomieszczenia gospodarcze- wszystko połączone ciągiem komunikacyjnym w formie długiego korytarza. Poddasze to strefa intymna mieszcząca dwie garderoby, dwie łazienki, i sypialnie domowników.


Salon został zaaranżowany tak, by mimo strzelistego okna pozostać przytulnym i niezobowiązującym z biblioteką i telewizorem. W strefie bardziej reprezentacyjnej umieszczono stół i kominek gazowy. Całości dopełniają górujące w salonie monastery, które tworzą poziomy pas zieleni i przełamują wysoką przestrzeń.


Kategoria: wnętrza prywatne
Inwestor: prywatny
Status: realizacja
Lokalizacja: Bochnia, woj. małopolskie
Rok:
Autor: arch.Mateusz Górnik, arch.Magdalena Górnik

Dane techniczne:
powierzchnia użytkowa parter:
powierzchnia użytkowa piętro 1:
powierzchnia zabudowy:
wysokość do kalenicy: