Osiedle Rycerskie w Będzinie

Projekt osiedla w centrum miasta Będzin w sąsiedztwie promenady biegnącej wzdłóż Czrnej Przemszy, z widokiem na średniowieczny zamek. Założenie kontynuje śródmiejską zabudowę przejawiającą się ciągłością elewacji wzdłuż ulic, podkreśleniem skrzyżowań ciągów komunikacji oraz wytwarzaniem dziedzińców pomiędzy budynkami. Osiedle stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców pragnących mieszkać w centrum miasta, w sąsiedztwie zieleni przy jednoczesnym wzorowym powiązaniu z najważniejszymi drogami krajowymi i wojewódzkimi.

Założenia projektowe:
Układ obejmuje trzy budynki, realizowane w trzech etapach.

Etap I

Segment A, położony wzdłuż ul. 11 listopada, zaprojektowany zostały w formie ciągłego, sześciokondygnacyjnego budynku z dwukondygnacyjnym podcieniem, zapraszającym do wnętrza założenia.
Sektor ten dysponuje parkingiem podziemnym oraz komórkami lokatorskimi, znajdującymi się na kondygnacji -1. W parterze została przewidziana usługa. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane 64 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 43,2 do 72,0 mkw w układzie 2-4 pokoje, z możliwością i ngerencji w ich układ oraz łączenia mieszkań w jedno większe. Lokale zostały zaprojektowane tak, by odpowiedzieć potrzebom nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Dla wybranych mieszkań dodatkowo zostały wydzielone spiżarki i garderoby. Większość lokali dysponuje co najmniej jednym balkonem. Poziom -1 dysponuje garażem podziemnym z wydzielonymi miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi o różnych powierzchniach. W tej części inwestycji znajduje się także lokale usługowe w tym jeden przeznaczony pod gastronomię.

Etap II i III

Nazwa: Osiedle mieszkaniowe wielorodzinne - Będzin
Kategoria: Architektura mieszkaniowa
Inwestor: SMG Śląsk sp.z o. o.
Status: Projekt budowlany
Lokalizacja: Będzin
Rok: 2017
Autor: arch.Mateusz Górnik, arch.Magdalena Górnik, arch.Natalia Walas

Dane techniczne:
Powierzchnia zabudowy:
Powierzchnia użytkowa:
Liczba kondygnacji:
Kubatura budynku: