OVH - biuro informatyków

We współpracy z francuskim biurem projektowym, pracującym dla OVH z sukcesem zamknęliśmy realizację polskiej siedziby firmy we Wrocławiu.  Projektując, kierowaliśmy się tym, iż istnieją trzy typy pracowników (ustalone na podstawie ich mobilności) oraz sześć odpowiadających im przestrzeni biurowych. Powyższe założenia znalazły odzwierciedlenie w stworzonych przez nas typach przestrzeni:

Stand alone – biuro indywidualne w zamkniętym pomieszczeniu niepodlegającym rezerwacji. Można się w nim wyciszyć, skoncentrować, czy w spokoju przeprowadzić rozmowę telefoniczną.

Share – to sala zebrań, zamknięta i podlegająca rezerwacji, której ściany pełnią funkcję tablic do pisania. Służy do spotykania się w kilka osób – z partnerami, kandydatami czy dostawcami.

Update – przestrzeń otwarta z szafkami, siedzeniami, tablicami oraz miejscem na warsztaty i laboratoria. Służy przede wszystkim do prezentacji projektów.

Framework – to przestrzeń otwarta z biurkami, których wysokość można regulować, z mobilnymi siedzeniami, kanapami, białymi tablicami. Doskonała, aby omówić projekty w trakcie realizacji albo zorganizować krótkie spotkanie.

Ping – to przestrzeń przejściowa, do pracy indywidualnej lub zespołowej. Znajduje się w niej tablica lub stół, a ona sama jest w pobliżu open space’u. Świetna do debriefingu czy sprawdzenia maili.

Reboot – przestrzeń, w której znajduje się komfortowa kuchnia, konsola do gier czy kącik do lektury. Pozwala na relaks i rozrywkę, zarówno indywidualną, jak i zbiorową.

Dzięki tak precyzyjnemu podziałowi projektowane wnętrza zyskują odpowiednią funkcjonalność, a pracownicy komfort niezależnie od etapu dnia i wykonywanego zadania.


Nazwa: Wnętrza biurowe
Kategoria: wnętrza publiczne
Inwestor: OVH Wrocław
Status: realizacja
Lokalizacja: Wrocław, woj. dolnośląskie
Rok:
Autor: arch.Mateusz Górnik, arch.Magdalena Górnik

Dane techniczne:
Powierzchnia zabudowy:
Powierzchnia użytkowa:
Liczba kondygnacji:
Wysokość pomieszczeń:
Kubatura budynku: