Bistro mojego brata" w Zawierciu

Bistro Mojego Brata usytuowane w centrum Zawiercia jest dla miasta jak powiew świeżego powietrza.

Lokal pełniący wcześniej funkcję sklepu z odzieżą przeszedł całkowitą metamorfozę. Projekt zakładał stworzenie designerskiej przestrzeni dostosowanej do potrzeb różnych klientów. lnwestor bardzo aktywnie uczestniczył w procesie projektowym czego efektem jest skrojone na miarę, przytulne, nowoczesne bistro.

Układ funkcjonalny:

Lokal podzielony został na kilka stref: salę na spotkania biznesowe, miejsce do pracy, część na kolację we dwoje oraz strefę VIP. W bistro znajduje się niewielka scena na której odbywają się występy artystyczne, koncerty stand up-y.


Elementy wystroju wnętrz

Materiały wykończeniowe we wnętrzu zostały dobrane tak, aby stworzyć przytulny i domowy klimat. Naturalne drewno, biel i czerń z akcentami kolorystycznymi, a także tekstylia: poduszki, materiałowe, obicia kanap, stojące i duże, wiszące nad stołami lampy mają nadać lokalowi dyskretnej nowoczesności. W ciepłe dni dodatkową przestrzenią w lokalu jest taras oraz strefa podwórkowa, gdzie oprócz stolików z wygodnymi krzesłami znajdują się huśtawki oraz mini plac zabaw dla najmłodszych klientów. Całość otoczona jest wysoką ozdobną trawą. Zawierciańskie "Bistro u Mojego Brata” sprawdza się idealnie zarówno jako restauracja, jak i mała sala koncertowa oraz miejsce spotkań biznesowych. To unikalna, tętniąca życiem przestrzeń, w której goście czują się swobodnie.

Mimo zróżnicowanych pomieszczeń i wykorzystaniu oryginalnych, kolorowych mebli i różnych rozwiązań wykończeniowych, charakter tego miejsca został zachowany- jest minimalistycznie, przemysłowo i nowocześnie.

Nazwa: Bistro
Kategoria: wnętrza
Inwestor: Mateusz Sobota, Michał Sobota
Status: realizacja
Lokalizacja: Zawiercie
Rok: 2014
Autor: arch.Mateusz Górnik, arch.Magdalena Górnik

Dane techniczne:
Powierzchnia użytkowa: 272.8m2
Wysokość budynku: 9m
Wysokość pomieszczeń: 4.5m
Kubatura: 1091,2m3
Liczba kondygnacji nadziemnych: 2
Liczba kondygnacji podziemnych: 1